ویژگی‌های کلیدی:

✔️   پاک‌سازی هوشمند و اتوماتیک تمام منزل بدون نیاز به شما

✔️  ‏ مجهز به ۱۴ سنسور متفاوت

✔️  ‏ تهیه نقشه از فضای داخلی خانه از طریق سنسور iAdapt ‏

✔️  ‏ ‏مجهز به باطری لیتیوم یونی ‏

✔️  ‏ ۲ ساعت استفاده تنها با یک بار شارژ کامل‏

✔️  ‏ مجهز به یک موتور ‏ با قدرتی معادل ‏‎Pa 2000 روی سطوح سخت و ۲۰۰۰ Pa روی فروش

✔️  ‏ حرکت در فاصله ۳ میلی‌متری دیوار

✔️  ‏ ‏قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن ‏irobot home

✔️  ‏ ‏ارتباط با گوشی هوشمند شما از طریق ‏WiFi

✔️  ‏ ‏مجهز به تصفیه ‏HEPA

✔️  ‏ ‏پوشش‌دهی یک ناحیه ۲۰۰ متری با یک بار شارژ

✔️  ‏ مجهز به بُرِس مکانیزه تشکیل‌شده از سیلیکون برای آسیب نرساندن به فرش

✔️  ‏ امکان حرکت روان بر روی کفپوش‌های مختلف

✔️  ‏ حرکت هوشمند به نواحی پاک‌سازی‌نشده بعد از شارژ مجدد

زمانی که برای اولین بار این ربات را ببینید، عکس العمل اولیه شما تعجبی خواهد بود که برگرفته از خود پکیج تا محصول درون آن خواهد بود طراحی منحصر به فرد و خیره کننده و همچنین ساختاری که نشانگر تکنولوژی روز دنیاست شمارا مجذوب و متحیر خواهد کرد.

iRobot-Roomba-980-Compare

 

جاروبرقی هوشمند Roomba سیستم جهت‌یابی و باتری بهبودیافته‌ای دارد و اپلیکیشن irobot home این اجازه را به شما می‌دهد که برای کار این ربات برنامه‌ریزی کنید، مانند زمان شروع و اتمام کار، شارژ مجدد و حتی بررسی عملکرد ربات در زمانی که شما خانه نیستید.

به وسیله اپلیکیشن irobot home شما می توانید جاروبرقی هوشمند Roomba 980 را روشن کرده و آن را از دور کنترل کنید. همچنین می توانید روشهای تمیز کردن را تغییر داده و برنامه زمانی را تنظیم کنید. می توانید برنامه را طوری برای ربات تعریف کنید که در زمان خروجتان از منزل شروع به کار کرده و پیش از بازگشت شما پاکسازی را تمام کرده باشد.

در دنیای امروز وسایل هوشمند نقش ویژه ای در زندگی روزمره ما بازی میکنند.لوازم خانگی هوشمند با امکانات کاربردیشان راه حل خوبی برای خیلی از مشکلات ما هستند.

10

بیایید با مغز این ربات که سیستم جهت‌یابی آن است آشنا شویم. جاروبرقی Irobot مجهز به ۱۴ سنسور است که نه تنها مانع از برخود با اشیای خانه و رفتن به جهت‌های تصادفی می‌شود، بلکه در واقع محیط خانه را اسکن می‌کند و قبل از شروع کار، دید کلی از خانه به آن می‌دهد. در قسمت فوقانی جارو برقی جایگاه سنسور لیزری iadapt است که موانع را شناسایی می‌کند و نقشه‌ی ۳۶۰ درجه‌ای از خانه طراحی می‌کند.

از جمله سنسورهای به کار رفته در جاروبرقی هوشمند Roomba 980 سنسورهای فراصوت، شتاب سنج و ژیروسکوپ است، تا فضای داخلی منزل شما را به دقت نقشه برداری کند. ربات طبق روش گوشه ای و یا روش زیکزاک شروع به حرکت کرده، موانع را به خوبی رد کرده و با پیگیری نقشه برنامه ریزی شده به مسیر ادامه داده و تمیزسازی فضا را کامل می کند.

iRobot-Roomba-980-Visual-Localization

در مورد شارژ دستگاه نگران نباشید. جاروبرقی هوشمند Roomba 980 دارای یک باتری لیتیوم-یونی است که با یک بار شارژ کامل، می تواند به مدت ۲ ساعت کار کرده و مساحتی معادل ۲۰۰ متر مربع را جارو کند. پس از اتمام کار به سمت داک رفته و شارژ می شود.

هنگامی که باتری ربات به ۲۰% شارژ برسد به صورت خودکار از کار دست می‌کشد و به محل اولیه‌اش باز می‌گردد و اگر ناحیه‌هایی وجود داشته باشند که پاک‌سازی آنها باقی مانده باشد، بعد از شارژ مجدد باز می‌گردد و دقیقاً از همان مناطقی که باقی مانده بود کار خود را از سر می‌گیرد.

7

برس در یک سمت این جارو یک برس در یک سمتش دارد که کمک می‌کند به تمامی حاشیه‌های محیط دسترسی داشته باشد. همچنین می‌تواند به طور خودکار با توجه به سطحی که روی آن قرار دارد، سرعت چرخش خود را تنظیم کند.

برس موتوری اصلی جاروبرقی هوشمند Roomba 980 مجهز به برس مکانیزه است که از سیلیکون منحصر به فردی تشکیل  شده است که باعث کمترین آسیب به فرش های دستباف شما خواهد شد.

محفظه‌ی آشغال با باز کردن درپوش بالایی ربات، محفظه شفافی را مشاهده می‌کنید که ۱۰۰۰ میلی لیتر ظرفیت دارد.

9

چرخ‌های لاستیکی در زیر ربات ۳ چرخ وجود دارد. یک چرخ در جلو ربات را هدایت می‌کند و دو چرخ لاستیکی بزرگ در عقب به ربات کمک می‌کند که به آسانی در سطوح با کفپوش‌های مختلف حرکت کند – فرش، کاشی، چوب و یا فرش مشمعی. این چرخ‌ها هوشمند هستند؛ به این معنا که به طور خودکار با توجه به سطح زمین ارتفاع خود را تنظیم می‌کنند.

پاک‌سازی سطح فاقد کف‌پوش ترکیب مکش ۱۸۰۰Pa و برس مکانیزه این ربات را قادر کرده است که هر نوع مواد باقی‌مانده بر روی سطح را تمیز کند. این مکشِ بیشتر مطمئناً زمانی که کف خانه شما با کاشی‌ها و کفپوش‌های چوبی قدیمی مسطح شده است، موجب آسیب و ضرر به آنها نمی‌شود.

روی سطوح فرش و موکت رومبا بوسیله سنسور شناسایی به حالت توربو رفته و قدرت مکش خود را به از حالت ۵x  به حالت ۱۰x  می رساند که قدرت مکشی برابر با ۲۰۰۰pa  خواهد داشت این مزیت برای خانه های ایرانی که بیشتر مساحت را فرش تشکیل میدهد  یک سورپراز عالی است.

 

8

سنسور سونیک فراصوتی در سمت جلویی ربات قرار دارد که به عنوان چشم‌های ربات شناخته می‌شوند. در زیر ربات ۶ سنسور  وجود دارد که به ربات در زمانی که به شیئی نزدیک می‌شود فرمان توقف می‌دهد. در اطراف جلوی ربات، سپری وجود دارد که مجهز به سنسوری است که زمان برخورد با چیزی به ربات سیگنال توقف ارسال می‌کند.

16

جارو برقی هوشمند Irobot، عملیات پاک‌سازی را با مسیر رفت‌وبرگشت به بهترین وجه انجام می‌دهد و به هر ناحیه بیشتر از یک بار نمی‌رود. این بدان معناست که که این ربات ناحیه بزرگتری را پاک‌سازی می‌کند و قادر است چندین اتاق را تمیز کند.

آیا این ربات قادر به پاک‌سازی چندین اتاق است؟ قطعاً به دلیل استفاده از سیستم الگوریتم iadapt ، این ربات نقشه داخلی از خانه شما را تنظیم می کند

6

 

همچنین با استفاده از دو عدد دیوار مجازی در هر بسته می توانید فضای حرکتی ربات را محدودتر نمایید این دیوار های مجازی بهتری یار شما برای بهره مندی از ربات خواهد بود .

882

اپلیکیشن irobot home شاید بتوانیم بگوییم این قسمت مورد علاقه ما در این جاروبرقی است. با استفاده از این ویژگی و  اتصال WiFi می‌توانید از هر جایی که هستید ربات را مدیریت کنید، البته استفاده از این ویژگی منوط به اتصال از طریق روتر است. توجه کنید که این اپلیکیشن بدون اینترنت کار نمیکند. دانلود اپلیکیشن بسیار آسان است؛ اگر گوشی هوشمند شما مجهز به سیستم عامل اندروید است به راحتی می‌توانید با ورود به سایت irobotco.ir و یا جست و جوی irobot home  در Play Store این اپلیکیشن را بیابید. برای کاربران iPhone  ویا iPad باید همین پروسه از طریق App Store انجام گیرد.

12