توسط: robot-th در: مرداد ۱۱, ۱۳۹۵ در: اخبار نظر: 0
 به گزارش ICTPRESS ؛ فرهاد معروف خانی ˈ افزود: ساخت این ربات از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و تا کنون در مسابقات زیادی مقام کسب کرده است .

وی اظهار داشت: این ربات در مسابقات ایران – اپن در پنج دوره اول شد ، در مسابقات جهانی ترکیه مقام پنجم و در چین مقام هفتم را کسب کرد و تیم سازنده این ربات خانگی به عنوان تنها تیم از خاورمیانه در مسابقات مکزیک شرکت کرد.
سرپرست تیم سازنده روبینا گفت: در حال حاضر بخش سخت افزاری این ربات تکمیل شده است ولی به لحاظ نرم افزاری هر سال قابلیت های جدیدی به آن اضافه می شود.
معروف خانی ادامه داد: معرفی روبات توسط خودش ، تعقیب انسانی ناشناخته در محیط خانه ، گرفتن فرمان از صاحبخانه از ویژگی های این روبات است .
به عنوان مثال گفته می شود که ˈ روبات، برای من یک قوطی آب میوه از روی میز آشپزخانه بیارˈ ، ربات با توجه به نقشه زمین می رود و با استفاده از بازوی خود قوطی را برمی دارد و برای صاحبخانه می آورد.
همچنین تشخیص افراد صاحب خانه از مهمانان حاضر در محیط و پیدا کردن اجسام مخفی شده در محیط منزل نیز از دیگر توانمندی های روبینا است.
وی گفت: در فاز دوم ربات در تست سوپرمارکت با گرفتن دستور از کاربر باید اشیایی را (۳ شی ) که در قفسه وجود دارد، با بازویش بردارد و آن را تحویل دهد.
همچنین با وارد شدن روبات به یک محیط ناشناخته مکان های مورد نظر توسط راهنما به ربات آموزش داده شود و در قسمت دوم تست از ربات خواسته می شود که به این مکانها برود.
سرپرست تیم روبات خانگی ˈ روبینا ˈ افزود: تمیز کردن محیط خانه و جمع آوری آشغال ها در یک محل ، سرویس دادن ربات به مشتریان در محل سرو غذا، شناسایی محیط انجام تست مانند خانه ، تشخیص اشیاء موجود در صحنه ، برقراری ارتباط با انسان ، تشخیص افراد صاحبخانه از روی چهره و توانایی تعقیب انسان از دیگر توانمندی های پیش بینی شده برای این ربات است که مرحله به مرحله تکمیل می شود.
وی گفت: در حال حاضر این ربات قادر به انجام کارهای داخل منزل است و در فاز دوم قابلیت های کارهای خارج از خانه مانند خرید از سوپر مارکت برایش تعریف می شود همچنین یک همیار برایش در نظر گرفته شده است تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود.
معروف خانی یادآور شد که مهمترین هدف از ساخت ربات های خانگی توسط محققان ایرانی کمک به افراد معلول و ناتوان برای انجام کارهای روزمره در منزل است . همچنین پیشبرد علوم هوش مصنوعی و رباتیک در شاخه هایی همچون پردازش تصویر ، پردازش صوت ، پردازش جملات و مکان یابی از دیگر اهداف ساخت این ربات است .

Trackback URL: http://irobotco.ir/%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c-%cb%88-%d8%b1%d9%88%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7-%cb%88-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d9%85%d8%ad%d9%82%d9%82%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>