توسط: robot-th در: دی ۲۸, ۱۳۹۵ در: مقالات نظر: 0

آیا تا به‌حال آرزو کرده‌اید که ای کاش خانه‌ای با کف تمیز و بدون گرد و خاک داشتید و مجبور نبودید که آن را هر روز، جارو بکشید؟ ربات جارو (Cleaning Robot) این رؤیا را به واقعیت تبدیل کرده‌اند. ربات جارو به طور خودکار راه خود را در قسمت‌های مختلف منزل شما پیدا و در حین جابجایی، کف منزل را تمیز می‌کنند. با استفاده از این ربات‌ها، در وقت و انرژی‌تان صرفه‌جویی خواهید کرد.

ربات جارو  قابلیت‌های پیشرفته‌ای در زمینه تمیز کردن، زمان‌بندی، جابجایی و حرکت دارند و بدون نظارت شما و دخالت دست، کارشان را به خوبی انجام می‌دهند. چنانچه پیش از این، کار ربات‌های تمیز کننده‌ را از نزدیک ندیده‌اید، در ادامه می‌توانید برخی ویژگی‌های آن‌ها را مطالعه کنید.

مانور بالا و تمیز کنندگی مؤثر

ربات‌های جارو طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که در اطراف منزل شما حرکت و آن را از گرد و خاک پاک کنند. اندازه کوچک ربات جارو به آن‌ها امکان می‌دهد که بتوانند حتی زیر اسباب و اثاثیه منزل را هم جارو کنند.

قابلیت‌های حرکتی پیچیده ربات جارو (مانند «چرخ بالابر» (Smooth Climbing Wheel) و «حسگر لبه» (Cliff Sensor)، برای جلوگیری از پرت شدن دستگاه از لبه سطوح) به آن‌ها امکان می‌دهند که از میان موانع مختلف، همچون سیم‌ها و لبه ورودی درب‌ها، عبور کنند. همچنین این روبات‌ها به سادگی بین فرش‌ها و سطوح سخت، جابجا می‌شوند و دارای سیستمی برای جلوگیری از پرت شدن از پله‌ها هستند.

دلایلی برای خرید ربات جارو

بسیاری از مردم،‌ استفاده از ربات های جارو  را راه مناسبی برای تمیز کردن منزل می‌دانند. شما هم بد نیست خریدن یکی از این ربات ها را مد نظر داشته باشید، اگر:

وقتتان محدود است: در حالی که روبات جارو مشغول تمیز کردن کف منزل از گرد و خاک است، شما می‌توانید زمان بیشتری را با کودکان‌تان بگذرانید یا مثلا به اشتغال در منزل و دیگر کارها برسید. مدل‌های کم سر و صدا، مانند Romba 980، نه تنها زمان بیشتری را برای فراغت شما فراهم می‌کنند، بلکه به شما امکان می‌دهند کارهایی مانند مطالعه و کار با رایانه را با آسایش و بدون مزاحمت صوتی انجام دهید.

بیشتر اوقات در منزل نیستید: مسلماً هنگامی که پس از گذراندن یک روز طولانی وارد منزل می‌شوید،‌ علاقه‌ای ندارید که فرش‌هایی گرد و خاک گرفته و کثیف را ببینید. شما می‌توانید رباتی را انتخاب نمایید که قابل برنامه‌ریزی باشد تا در زمانی که بیرون از منزل هستید، ربات به طور خودکار تمیزکاری را انجام دهد. همچنین می‌توانید برای آسایش و صرفه‌جویی بیشتر، جارو ربات ، مانند Romba 980را انتخاب کنید که محفظه زباله بزرگی داشته باشد و با کمک قابلیت تخلیه خودکار گرد و خاک، بتواند چندین روز بدون نیاز به نظارت شما کار کند.

برخی از اعضای خانواده یا شماری از میهمانانتان آلرژی یا آسم دارند: معمولاً جهت رعایت مسائل بهداشتی، توصیه می‌شود که جارو کردن منزل هر روز انجام شود. این کار، تعداد ذرات آلرژی‌زا و حشرات بسیار ریز (Dust Mite) موجود در فرش‌ها و قسمت‌های گرد و خاک گرفته منزل را کاهش می‌دهد. ولی جارو کردن هر روزه منزل کاری طاقت‌فرسا است و زمان زیادی را نیز طلب می‌کند. اینجاست که یکی از مهم‌ترین مزایای جارو ربات، خود را نشان می‌دهد و این دستگاه‌ها می‌توانند کمکی باشند برای آن‌ها که در خانواده خود، فردی مبتلا به آرژی یا آسم دارند.

اگر در منزل، گربه یا سگ دارید. اگر در منزل، حیوان خانگی نگهداری می‌کنید و نمی‌خواهید موهای حیوان‌تان خانه را پر کند، ربات جارو این مشکل را برایتان حل خواهند کرد.

پربات های جارو پپیشرفته ممکن است شما را کاملاً از تمیزکاری دستی بی‌نیاز نکنند (چرا که هر چه باشد شما بهتر از یک دستگاه، محیط منزلتان را می‌شناسید)، ولی به شما کمک می‌کنند تا وقت آزاد بیشتر، کف‌های تمیزتر و خانه بهداشتی‌تری داشته باشید.

Trackback URL: http://irobotco.ir/%d8%af%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d8%a7%d8%b1%d9%88/trackback/